Kelebek Yuva | Sıkça Sorulan Sorular 

Sevgi ile büyütüyoruz

0242 227 0202

Sıkca Sorulan Sorular

Çocuklarımız nerede uyur?

Çocuklarımız kendi sınıfında kampetter üzerinde uyur. Uyku sırasında su buharı ve ninni müzikleri verilir.

Her sinifta kaç öğrenci bulunur?

Her sınıfta 15 öğrenci bulunur. Her sınıf kendi yaş gurubundaki çocuklardan oluşur. Sınıf mevcudu 15 çocuğu aşması halinde doğum ayına göre sınıf ikiye bölünür.

Hangi branş dersleri bulunuyor?

Okulumuzda, RESİM, MÜZİK, DRAMA, BALE, MODERN DANS, AKIL OYUNLASI, SERAMİK, SES SİSTEMİ, DEĞERLER EĞİTİMİ, BOYAMA, JİMNASTİK, SATRANÇ, İNGİLİZCE

Öğretmenlerimizin eğitim ve tecrübeleri nasıldır?

Öğretmenlerimizin tümü çocuk gelişimi bölümü üniversite mezunudur. En yeni öğretmenimiz 2 en eski öğretmenimiz 5 yıldır kurumumuzda çalışmaktadır.

Uyku saatleri nasıl olur?

Çocuklarımız yaş guruplarına göre uyku uyurlar 5 ve 6 yaş guruplarımızdan uyumak istemeyenler etkinlik yaparak zaman geçirirler

Çocuklarımız kreşe nasıl alıştırılır?

Çocuklarımız okulumuza 3 günlük bir süreç ile alıştırılır. İlk gün 2 saat öğretmenimiz ile öğrencimiz zaman geçirir. 2. gün arkadaşları ile 2 saat zaman geçirir. 3. gün öğlene kadar okulda kalır 4. gün tam olarak eğitimleri başlar

Hangi Eğitim kaynakları kullanılıyor?

Her yaş gurubu için farklı eğitim kaynağı kullanılmaktadır. Kaynaklarmız, Morpa kampüs, ve Oxford University pres yayınlarıdır. Bunların yanında destekleyici kaynak ve eğitici oyuncaklarımız ile görsel ve işitsel olarak eğitimi desteklemekteyiz.

Çocuğum yeterli besleniyorum?

Çocuklarımız okula geldikten sonra yaklaşık her 2 saatte bir bir şeyler yemektedir. Sabah kahvaltısından sonra saat 10:00 da mevsim meyvesi, 12:00 da öğle yemeği, uykudan kalkınca da ikindi kahvaltısı almaktadır. Süt içen guruba uykuya geçişte süt verilir.

Kreşimizde kamera sistemi nasıldır, çocuklarımı izleyebilirrmiyim?

Kreşimiz ve araçlarımızda toplam17 adet kamera bulunmaktadır. Bu kameralar ile elde edilen kayıtlar (1TB) bir ay kadar saklandıktan sonra ilk günün üzerine yazarak silinmeye başlar böylelikle sürekli olarak bir aylık kayıt saklanmış olur. Velilerimiz okula gelerek istediği kamerayı online yada geçmiş tarihli olarak izler. Kameraların online uzaktan paylaşımı çocuk istismarını önlemek amaçlı yasaktır.

Kreşinizde Hijyen nasıl sağlanır?

Kreşimizde sağlığa uygunluk her akşam ozon ile dezenfekte edilerek sağlanır, ayrıca kapı kolları, tırabzanlar, tuvaletler ve mutfak saatlik olarak lokal temizleyiciler ile temizlenir.