Kelebek Yuva | Okulumuz 

Sevgi ile büyütüyoruz

0242 227 0202

Okulumuz

Hoş geldiniz,


   Bu site ile sizlere kısaca kendimizi tanıtmak istiyoruz, bizler, çocuklarımızın ileri yıllardaki eğitim gereksinimlerini dikkate alınarak hazırlanan programlar ile çocuklarımızı hayata kaliteli bir birey olarak hazırlıyoruz.
   Okulumuz işletme fakültesi mezunu Füsun Çiftçi tarafından kendi binasında kurulmuştur. Eğitim programlarımız arasında yaratıcılık ve problem çözme, matematik, deneysel çalışmalar, dikkat, görsel işitsel ve duygusal alanlardaki algı, sosyal ve duygusal gelişim, el göz koordinasyonunu ve öz bakim becerilerini destekleyecek yapılandırılmış aktivitelere yer verilmiştir. Bunların dışında İngilizce, seramik, Orff - drama, müzik, dans gibi branş dersleri bulunmaktadır.
   Eğitim modelimiz WALDORF ve MONTESSORI etkinliklerinden oluşturulmuştur. Eğitim, gelişim denetlemeleri DENVER II Gelişim tarama testleri ile çocuklarımızın gelişimleri izlenmektedir. Öğretmenlerimizin hepsi çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü 4 yıllık üniversite mezunudur.
   Sınıflarımızda sertifikalı öz bakim becerileri ile ilgilenen yardımcı öğretmenlerimiz bulunmaktadır Yeni kayıtlarımızın hemen hepsi diğer velilerimizin tavsiyeleri ile yapılmaktadır bu da, okulumuza olan güveni göstermektedir.
   Okulumuzun kır bahçesi ve oyun bahçesi olmak üzere her biri 350m2 genişliğinde iki bahçesi bulunmaktadır çocuklarımız meyveleri ağaçlardan toplayabilmektedir.
   Çocuklarımız Pınar ve mis gibi et ve süt ürünleri ile beslenmekte, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ve meyve saati ile beslenme uzmanı denetiminde düzenli olarak beslenmektedir. Okul servislerimiz her çocuk için emniyet kemerli ve rehber öğretmen kontrolünde çocuklarımızı güvenle taşımaktadır.

  Okulumuz ve araçlarımız 17 adet kamera ile 7/24 takip edilmektedir.

 

 16. yılımızı gururla kutluyor ve sizi bir kahve içmeye bekliyoruz.